Mobilní aplikace

Mobilní aplikace jsou nedílnou součástí dnešních chytrých telefonů. Co by byl Váš chytrý telefon bez aplikací, které v něm jsou již předinstalované nebo si je můžete stáhnout z patřičného obchodu? Je to podobné, jako byste používali počítač nepřipojený k internetu. V dnešní době celkem nepředstavitelné, že ano?

Zaměřuji se převážně na výukové mobilní aplikace nebo obecně na aplikace, které se Vám snaží poskytnout pomoc při vzdělávacím procesu nebo jednoduše pokud potřebujete něco vypočítat. Pod pojmem mobilní aplikace označuji aplikace, které máte možnost nainstalovat do svého mobilního telefonu, tabletu, ale i třeba do notebooku jako doplněk internetového prohlížeče. Takto je pro Vás zajištěna možnost volby a můžete si nabízené aplikace stáhnout do libovolného zařízení.

Nabídka mobilních aplikací

Na této stránce naleznete seznam mobilních aplikací (a nejen mobilních), které si můžete stáhnout do svého zařízení z příslušného obchodu nebo přímo vyzkoušet pomocí webové verze. Odkazy na webové verze jsou dostupné na stránce detailu jednotlivých aplikací.


ilustrace 2D  3D Calc

2D & 3D Calc

Mobilní aplikace určená k výpočtům obvodů a obsahů rovinných útvarů a povrchů a objemů těles. Výpočty můžete provádět se zadáváním údajů v jednotkách SI nebo používat imperiální jednotky. Pro usnadnění výpočtů jsou v aplikaci pro každý útvar a těleso připraveny názorné ilustrace.


ilustrace BMI kalkulačka

BMI kalkulačka

Mobilní aplikace je určena pro výpočet BMI (Body Mass Index). Při výpočtu Vám zároveň dopočítá rozsah hmotnosti pro ideální BMI ze zadané výšky. Kalkulačka umožňuje provádět výpočty v metrické soustavě (m a kg) nebo soustavě imperiální (stopy, palce a libry). Po výpočtu je zároveň zobrazen i výsledek se slovním hodnocením.


ilustrace průměrná spotřeba

Průměrná spotřeba paliva

Mobilní aplikace je určena k výpočtům průměrné spotřeby paliva a ceny na jednotkovou vzdálenost. Výpočty můžete provádět jak v kilometrech, tak i mílích a spotřebované palivo zadávat v litrech nebo galonech. Pro výpočet ceny za ujetý kilometr můžete využít celou řadu měn, které jsou v aplikaci vloženy.